Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej

title border

Centrum Wiedzy o Squash

Witamy w Centrum Wiedzy w SquashTime.pl Nasi eksperci od squash specjalnie dla Was napisali poniższe artykuły, które mamy nadzieje przyczynią się do podwyższenia poziomu Waszej gry. Znajdziecie tu kilka bardzo ważnych informacji na temat rakiet i ich bieżącej eksploatacji, butów do squash, naciągów i wiele innych. Wszystko po to aby wizyta na naszej stronie przyniosła Wam jeszcze więcej korzyści i przyjemności.

Gdzie zacząć?

Zasady gry w squasha

Squash jest grą bardzo dynamiczną, rozgrywaną w dużym tempie na ograniczonej powierzchni. Stąd niezbędne jest dokładne poznanie zasad gry i przestrzeganie oraz wyeliminowanie wszelkich ustawień, ruchów i zagrań niebezpiecznych dla przeciwnika. Tylko wtedy pozostanie dla nas przyjemną i bezpieczną zabawą.


Rakiety

Wybór rakiety squash

Chcesz zmienić rakietę na lepszą – może szukasz mocniejszej rakiety, dającej więcej kontroli, komfortu – lub po trochę z każdego. Bez względu na powód dla jakiego chcesz zmienić rakietę, postaramy sie dostarczyć Ci podstaw które pomogą w podjęciu decyzji.


Rakiety

Słownik: Rakiety i naciągi

Poniżej zamieszczamy listę terminów wraz z ich definicjami, związanymi z rakietami i naciągami squash. Dowiesz się m.in. co to siła naciągu, balans, manewrowalność, sweetspot, waga rakiety, czy waga odczuwalna.


Rakiety / Naciągi

Fakty: Rakiety i naciągi

Podane fakty należy traktować jako uogólnienie, pewne modyfikacje lub inne czynniki mogą mieć wpływ na podane tezy. Dla przykładu, sztywniejsze ramy generują więcej energii (Fakty Rakiety nr 7), trzeba mieć na uwadze że jeśli źle dobierzemy i naciągniemy naciąg do takiej rakiety, to może ona dostarczyć mniej mocy niż rakieta bardziej elastyczna lecz dobrze naciągnięta.


Rakiety / Naciągi

Wymiana owijki

Czynność zmiany owijki jest bardzo prosta, jedyne narzędzia jakie mogą być potrzebne w czasie tego procesu to: nowa owijka bazowa lub zewnętrzna, nożyczki, nóż i ewentualnie długopis. Rozróżniamy dwa typy owijek: bazowe i zewnętrzne (wierzchnie). W zestawie zawsze znajdują się dwa elementy: owijka oraz taśma zakończająca.


Naciągi

Naciągi i naciąganie rakiety

Poznaj odmiany naciągów, i z jaką siłą je naciągać. Co dzieje się z naciągiem podczas gry? Kiedy należy zmienić naciąg w rakiecie? Co zyskasz, że wydasz pieniądze na wymianę naciągu?


Naciągi

Naciąg to silnik rakiety - wymieniać go czy nie, jak często, gdzie to robić?

Naciąg to silnik rakiety. Idąc dalej w porównanie samochodowe, dobry naciąg jest jak tuning samochodu poprawiający jego moc oraz kontrolę. Często zdarza się, że rakieta dobrej klasy wyposażona jest przez producenta, w silnik, który w żaden sposób nie jest w stanie jej napędzić.


Piłki

Wybór piłki squash

Dobrze dobrany rodzaj piłeczki do twojego poziomu gry pozwoli na czerpanie maksymalnej przyjemności z toczonych pojedynków na korcie. Aby ułatwić znalezienie odpowiedniej piłki, w dziale "piłki do gry w squash" w naszym sklepie znajduje się filtr "Szybkość", dzięki któremu możemy wyświetlić piłki tylko z danej kategorii szybkości.


Rozmiary

Buty: rozmiary

Zamieszczamy tabele rozmiarów aby pomóc Państwu w dobraniu odpowiedniego rozmiaru.