Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej

title border

Piłki do squash - sklep squash

Wybór odpowiedniej piłki ma duży wpływ na sposób gry i przyjemność jaką czerpiemy z gry w squash. Odwiedź nasze "Centrum Wiedzy Squash" aby dowiedzieć się więcej na temat piłek i ich odpowiedniego wyboru.

Filtruj

Ukryj filtry

-18%promocja

Dunlop Progress - 12sztDunlop Progress - 12szt

(2)

189.00zł   230.00zł

-16%promocja

Dunlop Progress - 1sztDunlop Progress - 1szt

(2)

16.00zł   19.00zł

-16%promocja

Dunlop Progress - 3sztDunlop Progress - 3szt

(2)

46.00zł   55.00zł

-16%promocja

Dunlop Intro - 3sztDunlop Intro - 3szt

(1)

46.00zł   55.00zł

-18%promocja

Dunlop Intro - 12sztDunlop Intro - 12szt

(1)

189.00zł   230.00zł

-16%promocja

Dunlop Intro - 1sztDunlop Intro - 1szt

(1)

16.00zł   19.00zł

---

Piłkę do squasha wybieramy przede wszystkim dopasowując ją do poziomu własnych umiejętności. Dzielą się one ze względu na wielkość i wysokość odbicia (bounce). Większe piłeczki stosuje się do treningów z dziećmi i najmniej zaawansowanymi zawodnikami. Największe, gąbczaste piłki są bardzo powolne, dzięki czemu najmłodszym łatwo w nie trafić. Trochę mniejsze, gumowe piłeczki (często niebieskie) to piłeczki z wysokim odbiciem, wciąż dość wolne. Takich używamy kiedy dorośli stawiają pierwsze kroki na korcie. Największy wybór pojawia się kiedy przychodzi do piłeczek w standardowym rozmiarze.

Większość graczy wybiera piłeczkę najbardziej profesjonalną, czyli taką z dwiema żółtymi kropkami (double yellow dot) ? wyjątkiem jest sytuacja, kiedy przymierzamy się do gry na szklanym korcie, wtedy zastępujemy ją białą piłką z żółtą kropką. Piłki z większym odbiciem są szybsze, ale pozwalają na rozgrywanie dłuższych wymian. Szczególnie przydatne kiedy jeszcze nie osiągnęliśmy wysokiego poziomu i trudna nam podtrzymać grę. Od piłki z najmniejszym odbiciem do największej układamy je tak:

  • dwie żółte kropki (double yellow dot, DYD);
  • jedna żółta kropka (single yellow dot, YD);
  • czerwona kropka (red dot; RD);

Dalej możemy spotkać piłki z białą kropką, niebieską, różową ? to mniej popularne modele, produkowane przez część dostawców sprzętu do squasha.

Najpopularniejszą marką produkującą piłeczki do squasha pozostaje Dunlop, którego produkty używane są w turniejach PSA (światowej organizacji squasha). W Polsce niezwykle popularne są piłki marek Karakal, Eye i Head. Charakteryzują się dużą powtarzalnością, wysoką jakością i większym czasem użytkowania.