Jakie buty do squasha wybrać?

03/24/2023 SquashTime.pl Knowledge center

Dlaczego wybór butów do squasha jest ważny?

W przeciwieństwie do tenisa, squash wymaga od graczy gry na twardszych, drewnianych kortach, częstych szybkich sprintów i zmiany kierunku podczas wymiany. Dlatego wszystko, od podeszwy buta po rodzaj zastosowanej amortyzacji i trwałość, jest inne. Zwykle podczas meczu w squasha paznokcie u stóp są narażone na duże obciążenia z powodu ciągłych ruchów, wyskoków i szybkich ruchów do przodu i na boki. Czas intensywnego obciążenia, w którym cierpią palce u nóg, wymaga kilku milimetrów przestrzeni z przodu, aby odciążyć paznokcie od naprężeń. Jednak wielu początkujących wybiera buty, które są luźne, aby dać stopom więcej swobody. Pamiętaj, że spowoduje to niestabilność nóg i ryzyko potknięcia się o kostki podczas gry w takich butach. Aby mieć pewność, że rozmiar butów jest dla Ciebie odpowiedni, załóż je i spróbuj wykonać te same ruchy, co na korcie.

Podeszwa butów do squasha

Buty do squasha powinny być antypoślizgowe i niebrudzące. Chodzi o to, aby nie pozostawiały żadnych śladów na parkiecie. Dobrą etykietą jest również nienoszenie butów do squasha na zewnątrz. Jeśli nosisz buty outdoorowe do gry w squasha, nie tylko ryzykujesz kontuzję, ale także sprawiasz, że kort jest bardziej niebezpieczny (i brudny) dla innych graczy. Żwir i błoto powodują również ścieranie podeszwy.

Amortyzacja w butach do squasha

Poszukaj butów, które mają odpowiednią amortyzację okolicy pięty. To rozwiązanie zapobiegnie lub opóźni urazy związane ze zmęczeniem, których mogą doznać twoje stopy. Amortyzacja to najważniejszy element buta. Zdolność buta do pochłaniania sił uderzenia ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania zmęczeniu stawów. W przypadku młodszych graczy wymagana amortyzacja może być mniejsza niż w przypadku starszych graczy. Jeśli miałeś w przeszłości kontuzje stóp, pięty Achillesa itp. wybierz but, który zapewnia większą amortyzację nawet kosztem większej wagi i wolniejszego poruszania się po korcie.

Waga butów do squasha

Ważne jest znalezienie równowagi między wagą a wytrzymałością. Im mniejsza waga, tym szybciej można poruszać się po korcie - jednak tym większe prawdopodobieństwo szybszego zużycia buta.

Podsumowanie

W zależności od intensywności i regularności, z jaką grasz, amortyzacja, którą posiadają buty, z czasem ulegnie ubytkowi. Niezależnie od tego, jak bardzo chcesz zatrzymać te wierne buty, zaleca się zmianę na nową parę co kilka miesięcy (6-9), jeśli grasz częściej niż 2 razy w tygodniu to co 3-6 m-cy. Wielu z nas wydaje większość pieniędzy na najbardziej efektowną odzież i rakiety do squasha, ale bardzo mało na zakup odpowiedniego rodzaju butów. Większość urazów w sporcie ma miejsce z powodu utraty stabilności, zmniejszenia przyczepności na korcie, z powodu niewłaściwego obuwia. Problemy z kolanem, które mogą powstać z powodu utraty efektu amortyzacji buta, są dobrze udokumentowanym faktem.

Męskie buty do squasha

Other blog entries