Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej

ProKennex Destiny CB 10 II Black / Yellow

rakieta do squasha | CS-12714

-46%Wyprzedaż

249.00zł

SCD ? Sugerowana Cena Detaliczna

459.00zł

Chwilowy brak towaru.

Zapytaj o dostępność

Specyfikacja:

  • Waga ramy [g]: 130
  • Waga real [g]: 154
  • Pokrowiec: pełny
  • Balans [cm]: 34
  • Balans real [cm]: 35.1
  • Główka [cm2]: 470

Zobacz również

Opis

Rakieta ProKennex Destiny CB 10 II wyposażona w technologię Kinetic, która pomaga w redukcji drgań. Pomaga znacząco zapobiec ryzyku wystąpienia zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramiennej, czyli tzw. łokcia tenisisty. Rakieta cechuje się wysoką jakością konstrukcji, wykorzystując technologię Spiral Tech Carbon oraz High Modulus Graphite połączoną z żywicą Nano Exposy. Usuwając powietrze i zanieczyszczenia z warstw węglowych udało się stworzyć całkowicie bezszwową grafitową konstrukcję, co zapewnia większą siłę uderzenia i znakomitą stabliność rakiety.
 

 Czołowa marka naukowo-projektowa produkująca sprzęt nie tylko do squasha, ale także badmintona i tenisa. 
 
Od początków istnienia, firma z powodzeniem dąży do utrzymania pozycji lidera w produkcji sprzętu rakietowego, korzystając ze specjalistycznych technologii opracowanych dla graczy na wszystkich poziomach zaawansowania. Produkty są ulepszane co sezon, by zapewnić wiernym marce graczom przewagę nad konkurencją. Rakiety Prokennnex to połączenie stylu, jakości i maksymalnej wydajności. 

Kinetic

prokennex technologia kinetic

prokennex kinetic shock absorptionJuż od wielu lat Pro Kennex jako jedyny producent oferuje wyjątkową technologię, która wspiera tłumienie drgań. Ten unikalny system przyczynia się do zapobiegania kontuzjom ramienia. Kiedy piłka uderza o naciąg rakiety, energia kinetyczna jest redukowana do minimum, aby zapobiec nieporządanym wibracjom. Dzięki temu zawodnik może wkładać mniej energii w uderzenie, a precyzja i siła ataku pozostaje ta sama. Masa technologii Kinetic mieści się na czterech kluczowych pozycjach główki rakiety (jak pokazano na grafice).

Technologia Kinetic to jedyna na świecie, potwierdzona doświadczalnie, technologia rakiet squashowych, która pomaga w redukcji drgań. Pomaga znacząca zapobiec ryzyku wystąpienia zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramiennej, czyli tzw. łokcia tenisisty.

Kiedy przesuwasz rakietę do przodu, mikro łożyska znajdujące się w 100 komorach rakiety przemieszczają się do  tyłu.

Podczas uderzenia mikro łożyska przesuwają się w kierunku przedniej części komory, w stronę naciągu i przenoszą energię kinetyczną piłki.

Po ataku mikrołożyska rozmieszczają się równomiernie w komorach rakiety. Dzięki temu niwelowane są drgania, a przez to również napięcie w ręce zawodnika.

Technologia potwierdzona naukowo

Wpływ technologii Kinetic został potwierdzony naukowo na Sporthochschule w Koln w Niemczech oraz w Sports Dynamics and Technology Laboratory przez profesorów Aeronautyki i Astronautyki w Instytucie Technologii w Massachusetts. Pełne wyniki testów można przeczytać tutaj.

Wyniki testów nie pozostawiają złudzeń:

  • Rakiety z technologią Kinetic osiągają lepsze tłumienie drgań niż standardowe rakiety.
  • Ze względu na lepsze tłumienie drgań komfort gracza jest znacznie wyższy.
  • Ponieważ wysokie drgania rakiety mają wpyw na kontuzje graczy, rakiety z technologią Kinetic zmniejszają ryzyko wystąpienia tzw. łokcia tenisisty.
  • Rakiety z technologią Kinetic zapewniają lepszą stabilność gracza.

 Spiral Tech Carbon

spiral tech carbon

Wszystkie pięć najlepszych rakiet do squasha stworzonych przez Pro Kennex cechują się wysoką jakością konstrukcji, wykorzystując technologię Spiral Tech Carbon oraz High Modulus Graphite połączoną z żywicą Nano Exposy. Usuwając powietrze i zanieczyszczenia z warstw węglowych udało się stworzyć całkowicie bezszwową grafitową konstrukcję, co zapewnia większą siłę uderzenia i znakomitą stabliność rakiety. Technologia Spiral Tech Caron gwarantuje rakietom wyjątkową moc, poczucie i kontrolę, a także unikalną jakość tłumienia drgań, co znacząco podnosi grywalność.

Zdjęcie po lewej stronie pokazuje konwencjonalną grafitową konstrukcję rakiety, natomiast po prawej stronie rakietę z wykorzystaniem technologii Spiral Tech Carbon. Wniosek jest jasny: rakiety z technologią Spiral Tech Carbon nie posiadają pomiędzy warstwami węglowymi powietrza i zanieczyszczeń, które osłabiają moc rakiety.

Counter Balance

Counter Balance

Dzięki zastosowaniu technologii Counter Balance rakieta posiada zaawansowane właściwości tłumienia drgań i wstrząsów.

Zadaj pytanie odnośnie produktu

Negocjuj cenę

Napisz opinię


Opinie

, 2021-01-18

ProKennex Destiny CB 10 II Black / Yellow

Po takiej cenie grzech nie kupić xD Rakieta ez rewelacji, ale stosunek jakości do ceny chyba najlepszy z obecnie oferowanych przez squashtime

, 2019-05-09

ProKennex Destiny CB 10 II Black / Yellow

Rakieta rewelacyjna. Bardzo dobrze wyważona. Grałam już różnymi rakietami, klubowymi, pożyczanymi od znajomych i nie zamieniłabym tej na żadną z tamtych. Jestem graczem średnio-zaawansowanym i ta rakieta jest dla mnie po prostu idealna.

, 2019-01-17

ProKennex Destiny CB 10 II Black / Yellow

W SQ gram 4-ty rok. To moja druga kupiona rakieta (wcześniej Wilson Hammer). Zainteresowałem się rakietą ze względu na technologie tłumienia drgań - ostatnio mocno odczuwałem problemy z łokciem. Przyznaję, że chociaż nie minęły jeszcze 3 m-ce od zakupu, podoba mi się charakterystyka tej rakiety. Wyczuwam dobrą elastyczność i większą precyzję, dobry uchwyt i lekkość. Od naciągu fabrycznego nie można za dużo wymagać, ale na razie daje radę. Mniejsze odczucie wibracji zwiększa komfort przy intensywnej grze. Generalnie jestem zadowolony.

Inne od ProKennex

ProKennex Delta CB 10 Gold

360 o

299.00zł   599.00zł

ProKennex Victory

360 o

139.00zł   169.00zł

ProKennex Momentum CB

360 o

ProKennex Wave CB 10 Gold

360 o

249.00zł   559.00zł