Ashaway PowerNick 18 1.15mm - box

Ashaway PowerNick 18 1.15mm - box

| PowerNick 18 box

99.00zł SCD ? 120.00zł

- Temporary lack of goods.

price:shipment:
Courier (upon receipt)
18.90zł
2-4 dni
inPost paczkomaty
14.90zł
2-4 dni
Courier (prepaid)
16.90zł
2-4 dni
Proshop Kraków:
0.00zł
4-6 dni
Personal pickup:
0.00zł

price:shipment:
Courier (upon receipt)
18.90zł
2-4 dni
inPost paczkomaty
14.90zł
2-4 dni
Courier (prepaid)
16.90zł
2-4 dni
Proshop Kraków:
0.00zł
4-6 dni
Personal pickup:
0.00zł

Description

ASHAWAY PowerNick® 18 Zyex - nowy jasny intensywny czerwony kolor i udoskonalona formuła. Wykonany, nie jak większość naciągów z nylonu, tylko z materiału Zyex o cieńszych i wytrzymalszych włóknach, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką grywalnością i niespotykaną wytrzymałością - zapewni najlepsze osiągi na korcie. Nowa konstrukcja naciągu PowerNick dostarcza niespotykanej dotąd kombinacji siły uderzenia, kontroli piłki oraz dynamiki.

Używany przez bardzo wielu zawodników światowej czołówki:

David Palmer (world champion 2006 oraz czterokrotny zdobywca british open)
Nick Matthew (zdobywca british open oraz nr 1 rankingu Angli, nr 2 PSA – używa PowerNick w kolorze srebrnym, z uwagi na kontrakt sponsorski)
Lee Beechill (nr 10 PSA)
Ong Beng Hee (nr 12 PSA)

Oficjalna struna PSA (Professional Squash Association)


PowerNick® 18 (1.15 mm) - posiada trójwarstwową konstrukcję, dzięki czemu stworzono cieńszą strunę o wyjątkowej charakterystyce, pozwalającą dobrym graczom na wykonywanie lepszych uderzeń. Rdzeń naciągu wykonany został z wielowarstwowych włókien Zyex aby zwapnieć najlepsza grywalność. Zewnętrzny chropowaty płaszcz ochronny (wykonany spiralnie, konstrukcja warkocza) daje lepszą rotację i kontrolę piłki w momencie gdy gracz usiłuje wykonać uderzenie z rotacją lub podcięciem (slice).

Naciąg jest wykonany z materiału ZYEX, specjalny surowiec znacznie mocniejszy i trwalszy od nylonu. Dzięki unikalnym właściwościom materiału ZYEX, rakiety naciągnięte struną PowerNick nie tracą siły naciągu tak szybko jak przy innych naciągach. Zwykłe struny, zaraz po ich założeniu tracą nawet do 25% z siły z którą zostały naciągnięte. W związku z tym rakiety z naciągiem PowerNick musza być naciągnięte z siłą mniejszą o 10-15% ( 1 – 1.5 kg) w porównaniu z poprzednio używanym naciągiem.

Reviews (14)12
1
1
0
0
Reviews are not verified ?

Very good

4.8 / 5

Most Relevant Opinions

2012-12-21 od | The opinion taken from Ashaway PowerNick 18 1.15mm - cięty

Gramy przeróżnymi rakietami, różna waga, balans, sztywność ramy. Cały czas szukamy czegoś co pomoże grać lepiej, szybciej, precyzyjniej, co da nam przewagę nad przeciwnikiem. Naciąg może być kluczem do lepszego squasha. Gram już jakiś czas, gram różnymi rakietami, mam ich kilka...:) naciągam rakiety hobbystycznie, bawię się tym, każdą sprawdzam po naciąganiu na korcie i muszę powiedzieć, że czasem jestem zdumiony jak rakiety zmieniają się kiedy wciągniemy na ramę inną strunę. Po tym dość długawym wstępie przejdę do sedna. PowerNick 18 Ashaway'a nie jest jakimś nowym odkryciem. Naciąg niezwykle poprawia dynamikę rakiety (sprawdzone w większości wiodących marek i modeli rakiet). Dodaje mocy ale trzeba trochę pograć by poczuć go przy lżejszych zagraniach. Jedna uwaga przy naciąganiu należy użyć siły ok 10-10,5 kg pion ok 1-1,5 kg mniej na poziom. Nie ukrywam, że piszę te parę słów pod wpływem ostatnich doświadczeń. Mam Dunlopa Aerogel 4D GT-X Pro 130 (starsza wersja, rama sztywna, lekka, z małą główką, balans neutralny, dobra kontrola mało mocy) grałem tą rakietą kilka miesięcy temu po czym zaczęło mi brakować dynamiki. Po prostu nie radziłem sobie na korcie z szybką siłową grą przeciwników. Wczoraj wciągnąłem PowerNick 18 z siłą 10/9 kg i dziś jestem zaskoczony jak bardzo zmieniła się moja stara rakieta, która od dziś (grałem ligę) wróciła jako podstawowa. Zdecydowanie więcej mocy, nie muszę się napinać by piłka leciała to tylnej ściany, czucie ok. Jest jeszcze jedna ważna cecha tego naciągu to jego trwałość, którą należy rozumieć nie tylko jako czas użytkowania do zerwania struny, który jest mega długi (szczególnie w rakietach z tzw sercem) ale też jako utrzymywanie właściwości przez cały czas użytkowania, naciąg praktycznie nie zmienia swoich pierwotnych właściwości (nie wyciąga się i nie nacina na kontakcie strun). Warto wydać parę złotych więcej by przekonać się o tym. Polecam.

2017-05-11 od Bartosz M. |

Bardzo dobry naciąg. Świetna kontrola i dynamika uderzenia. Bardzo ważna informacja, naciag należy zalozyc z mniejsza siłą niż dotychczasowo. Za pierwszym razem popełniłem błąd i naciągnąłem z siła 11,5 efekt - wrażenie jakbym grał deska. Za drugim razem naciągnięte z siła 10,5/9,5 i jest o niebo lepiej mam wszystko siłę i precyzję Co do wytrzymałości ciezkonpowiedziec po miesiącu grania nie odnotowałem pogorszenia jeśli chodzi o grę.

2017-04-07 od Grzegorz B. |

Naciąg trochę droższy od wcześniej używanych przeze mnie 305 oraz SuperNickXL, ale wydaje mi się że warto. Uderzenie faktycznie jest dynamiczniejsze, spadku precyzji nie odnotowałem. Wciągnąłem 10/9 i myślę że do drugiej rakiety zakupie wkrótce taki sam naciąg w miejsce Tecnifibre'a.

2016-06-20 od m.p |

Gram od dwóch lat w squasha. Aktualnie używam Prince EXO3 pro tour i grałem na oryginalnym naciągu. Postanowiłem zmienić naciąg na inny i długo się zastanawiałem, który wybrać. Wybór padł właśnie na Ashaway PowerNick 18 ZYEX 1.15mm i muszę przyznać, że nie wierzyłem, że będzie odczuwalna różnica. Jednak jak się okazało, właściwości naciągu zwiększyły moją skuteczność gry o 200%. Wykonuje zagrania, które wcześniej kosztowały mnie sporo skupienia, bez najmniejszego problemu a kontrola i czucie piłki są teraz niebiańskie, co przełożyło się na wyniki :) Powiem więcej, wszyscy, z którymi grałem są bardzo mocno zaskoczeni, że moja przewaga tak mocno wzrosła. Większość z tych osób, albo już zmieniła na ten naciąg albo zamierza to zrobić, bo różnica jest odczuwalna we wszystkich aspektach gry :)

2015-11-20 od Squaszysta |

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego naciągu. Długo się zastanawiałem przed zakupem, jest to mój 5 naciąg i jestem bardzo zadowolony z jego właściwości i możliwości jakie daje. Jestem ciekaw jak dalej ułoży nam się współpraca. Naciąg w Tecnifibre Carboflex 125. Moc i czucie 10/10! polecam, polecam i jeszcze raz polecam! Niech moc będzie z wami ;)

2013-04-30 od Marcin_N | The opinion taken from Ashaway PowerNick 18 1.15mm - cięty

Przetestowałem wiele naciągów (mam 5 letni staż) ale Ashaway PowerNick 18 jest dla mnie nr 1.(mam rakietę Princa Speedportblack) W porównaniu do innych odczuwalna jest dużo większa moc i lepsze czucie piłki. Wkładam dużo mniej siły a lecą atomowe uderzenia jak się patrzy (szczególnie przy crossach i voleyach jest to odczuwalne), do skrótów trzeba się przyzwyczaić, jest trochę trudniej. Wg mnie naciąg o niebo lepszy od SuperNicka XL (ostatnio miałem przyjemność -2 miesiące gry). Naciąg wciągam 10,5/9,5 kg. Polecam, nie zawiedziecie się!

2013-02-10 od kuba | The opinion taken from Ashaway PowerNick 18 1.15mm - cięty

Gram od 12 lat, sam naciągam rakiety, wypróbowałem wszystkie mozliwe naciągi i dziesiątki rakiet. ten naciąg jest ok ale.... Z doswiadczenia napiszę że: Lepsza dynamika uderzeń bierze się w 90 % z odpowiedniej techniki tj: ustawienia ciała, trzymania rakiety.... itd. Nowa lepsza rakieta ...lepszy naciąg , skarpety uciskające, nowa owijka czy co tam sobie chcecie nic nie pomogą: ) TECHNIKA !!!!!! lekcje z trenerem który was nauczy techniki a potem trzeba jeszcze ją praktykować! A tych którzy piszą ze ja zmienili nacią to zaczeli nagle wygrywać serdecznie pozdrawiam i życze sukcesów:)

2013-01-29 od DAMIAN B. | The opinion taken from Ashaway PowerNick 18 1.15mm - cięty

Doskonały naciąg, świetna kontrola nad piłką, szybkie i precyzyjne zagrania. Rakieta naciągnieta z siłą zalecaną przez producenta 12/10 OLIVER. Polecam, śliczny kolor ;)

2012-11-27 od gigi |

Kolego Robert C. - jeśli się nie mylę to cytując Ciebie: "Naciąg jest twardy, co pozwala na mocne uderzenia, ale tracimy na kontroli", jest dokładnie odwrotnie!!! Twardy naciąg znaczy: BARDZO DOBRA KONTROLA, ALE SPADEK MOCY UDERZENIA - piszę na podstawie własnego i innych doświadczenia :))

2012-11-25 od Robert C. |

Wytrzymałość naprawdę imponująca. Przy intensywnym użyciu naciąg nie zmienił swoich parametrów, a jego struktura nie została uszkodzona. Nie przeciera się, nie strzępi. Jedyny minus wg mnie, to strata czucia piłki. Naciąg jest twardy, co pozwala na mocne uderzenia, ale tracimy na kontroli.

2012-02-13 od Damian B. | The opinion taken from Ashaway PowerNick 18 1.15mm - cięty

Bardzo przyzwoity naciąg.Mimo ze jestem początkującym zapaleńcem to po zmianie z seryjnego widzę poprawę precyzji i dynamiki uderzenia i to znaczną.Chyba nie ma sensu poszukiwać dalej.Serdecznie polecam

2012-01-04 od Killer | The opinion taken from Ashaway PowerNick 18 1.15mm - cięty

Tak "wypasionego" naciągu jeszcze nie miałem. Wszystkie inne tecnifibre'y i inne dziwactwa wciągałem do swojego Karakala Crystal 125 z siłą 12/10 kg i niby wszystko było OK, ale dopiero po wciągnięciu tego "cacuszka" z siłą 10,5/8,5 kg rakieta stała się ideałem. Wszyscy powinni się przesiąść na ten sprzęt.

2011-11-07 od cherzo |

Po przesiadce ze standardowego naciągu Prince'a da się odczuć poprawę w czuci piłki. Łatwiej posłać piłkę w miejsce, w które chcesz. Jeżeli chodzi o moc uderzenia to nie zauważyłem różnicy. Generalnie jestem zadowolony z zakupu. O wytrzymałości na razie się nie wypowiem - zbyt krótki okres użytkowania.

2011-07-07 od erl |

Znakomita struna. Bardzo dobrze i długo utrzymuje swoje parametry. Znakomita wytrzymałość jak na naciąg z wyższej półki. Dobra dynamika, znakomite czucie piłki. Wcześniej grałem tecnifibrą zieloną. Bardzo podobne naciągi w grze, ale wytrzymałość Ashawaya o niebo lepsza.

Negotiate price

Negotiate price

Other from Ashaway

Customers who bought this product also purchased