- Kieszeń termiczna: nie
torba na rakiety
Victor Doublethermobag 9114 B White / Blue
400.00zł 435.00zł
Torba czy thermobag
Jeśli zastanawiasz się czym jest thermobag to pędzimy z wyjaśnieniami. Jest to torba posiadająca komorę(y) termiczną, czyli taką, która izoluje to co w środku od świata zewnętrznego. Dlaczego jest to ważne? Otóż w czasach kiedy naciągi i owijki wykonane były z materiałów naturalnych należało je chronić przed dużymi wahaniami temperatury. Gwałtowne skoki i spadki wpływały na ich wytrzymałość i zmieniały pierwotne właściwości. W dzisiejszych czasach, kiedy naciągi wykonane są z nylonu, a owijki z poliuretanu, ma to mniejsze znaczenie i nie musimy upierać się przy zakupie torby termicznej. Warto to jednak rozważyć jeśli uprawiamy inne sporty rakietowe, jak tenis czy badminton. Thermobag pomaga chronić piłki ciśnieniowe i lotki wykonane z naturalnych piór.
Jak dużą torbę na rakiety do squasha powinienem wybrać?
Przy torbach pojawiają się z pozoru niewiele mówiące oznaczenia 3R, 6R, 9R, 12R i 15R, niekiedy zastępowane informacją, np. na 9 rakiet. Tylko kto z nas nosi w torbie 9 rakiet?! Nie do końca o to chodzi, to, że mamy do czynienia z torbą 9R oznacza tyle, że torba ta może pomieścić 9 rakiet lub sprzęt zajmujący tyle miejsca co te 9 rakiet. Ta miara jest raczej umowna, więc dla pewności sprawdzajmy wymiary podane w centymetrach. Jeśli szukamy torby, która miałaby pomieścić rzeczy potrzebne na trening to warto oglądać te, które mając co najmniej 20 cm szerokości. Optymalna wielkość to 20-30 cm. Gracze turniejowi, tacy, którzy potrzebują o wiele więcej miejsca powinni zdecydować się na większe bagi. Niekiedy gracze wybierają torby 3R, jest to raczej substytut pokrowca. Poza rakietą taka torba pomieści co najwyżej akcesoria, przy dobrym pakowaniu strój. Jeśli poważnie myślimy o graniu to lepiej wydać trochę więcej lub ewentualnie wybrać plecak.
Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie
Czego oczekujemy od torby? Takie pytanie warto zadać sobie na wstępie. Parametry, które warto wziąć pod uwagę:
- wielkość;
- możliwość noszenia na plecach/ramieniu;
- kształt;
- komfort;
- wytrzymałość.
Kształt - na rynku coraz większą popularnością cieszą się torby, które kształtem przypominają te znane z siłowni. Są bardziej kwadratowe, mają jedną komorę. Szczególnie wygodne, kiedy zależy nam na optymalizacji miejsca.
Komfort jest związany głównie z wielkością torby (szersze są wygodniejsze), wagą (lekkość zależy od wykonanych materiałów, cięższe są te z komorami termicznymi) oraz wykończeniem.
Wytrzymałość - część toreb posiada elementy wzmacniające, np. neoprenowe wstawki. Najtańsze torby są z reguły wykonane na słabszej jakości materiałach, mogą się przecierać, a z czasem oberwą się szelki. Nie mniej w miarę wykonana torba powinna nam posłużyć ok. 2 lat. Te wytrzymalsze starczą na kilka.