Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej

ProKennex Destiny CB 10 Neon Orange

rakieta do squasha | CS-12713

-45%Wyprzedaż

219.00zł

SCD ? Sugerowana Cena Detaliczna

399.00zł

Chwilowy brak towaru.

Zapytaj o dostępność

Specyfikacja:

  • Waga ramy [g]: 130
  • Waga real [g]: 155
  • Pokrowiec: pełny
  • Balans [cm]: 34
  • Balans real [cm]: 34
  • Główka: 470

Zobacz również

Opis

Rakieta ProKennex Destiny CB 10 wyposażona w technologię Kinetic to jedyna na świecie, potwierdzona doświadczalnie, technologia rakiet squashowych, która pomaga w redukcji drgań. Pomaga znacząca zapobiec ryzyku wystąpienia zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramiennej, czyli tzw. łokcia tenisisty. Wszystkie pięć najlepszych rakiet do squasha stworzonych przez Pro Kennex cechują się wysoką jakością konstrukcji, wykorzystując technologię Spiral Tech Carbon oraz High Modulus Graphite połączoną z żywicą Nano Exposy. Usuwając powietrze i zanieczyszczenia z warstw węglowych udało się stworzyć całkowicie bezszwową grafitową konstrukcję, co zapewnia większą siłę uderzenia i znakomitą stabliność rakiety.

 

Kinetic

prokennex technologia kinetic

prokennex kinetic shock absorptionJuż od wielu lat Pro Kennex jako jedyny producent oferuje wyjątkową technologię, która wspiera tłumienie drgań. Ten unikalny system przyczynia się do zapobiegania kontuzjom ramienia. Kiedy piłka uderza o naciąg rakiety, energia kinetyczna jest redukowana do minimum, aby zapobiec nieporządanym wibracjom. Dzięki temu zawodnik może wkładać mniej energii w uderzenie, a precyzja i siła ataku pozostaje ta sama. Masa technologii Kinetic mieści się na czterech kluczowych pozycjach główki rakiety (jak pokazano na grafice).

Technologia Kinetic to jedyna na świecie, potwierdzona doświadczalnie, technologia rakiet squashowych, która pomaga w redukcji drgań. Pomaga znacząca zapobiec ryzyku wystąpienia zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramiennej, czyli tzw. łokcia tenisisty.

Kiedy przesuwasz rakietę do przodu, mikro łożyska znajdujące się w 100 komorach rakiety przemieszczają się do  tyłu.

Podczas uderzenia mikro łożyska przesuwają się w kierunku przedniej części komory, w stronę naciągu i przenoszą energię kinetyczną piłki.

Po ataku mikrołożyska rozmieszczają się równomiernie w komorach rakiety. Dzięki temu niwelowane są drgania, a przez to również napięcie w ręce zawodnika.

Technologia potwierdzona naukowo

Wpływ technologii Kinetic został potwierdzony naukowo na Sporthochschule w Koln w Niemczech oraz w Sports Dynamics and Technology Laboratory przez profesorów Aeronautyki i Astronautyki w Instytucie Technologii w Massachusetts. Pełne wyniki testów można przeczytać tutaj.

Wyniki testów nie pozostawiają złudzeń:

  • Rakiety z technologią Kinetic osiągają lepsze tłumienie drgań niż standardowe rakiety.
  • Ze względu na lepsze tłumienie drgań komfort gracza jest znacznie wyższy.
  • Ponieważ wysokie drgania rakiety mają wpyw na kontuzje graczy, rakiety z technologią Kinetic zmniejszają ryzyko wystąpienia tzw. łokcia tenisisty.
  • Rakiety z technologią Kinetic zapewniają lepszą stabilność gracza.

 

Spiral Tech Carbon

spiral tech carbon

Wszystkie pięć najlepszych rakiet do squasha stworzonych przez Pro Kennex cechują się wysoką jakością konstrukcji, wykorzystując technologię Spiral Tech Carbon oraz High Modulus Graphite połączoną z żywicą Nano Exposy. Usuwając powietrze i zanieczyszczenia z warstw węglowych udało się stworzyć całkowicie bezszwową grafitową konstrukcję, co zapewnia większą siłę uderzenia i znakomitą stabliność rakiety. Technologia Spiral Tech Caron gwarantuje rakietom wyjątkową moc, poczucie i kontrolę, a także unikalną jakość tłumienia drgań, co znacząco podnosi grywalność.

Zdjęcie po lewej stronie pokazuje konwencjonalną grafitową konstrukcję rakiety, natomiast po prawej stronie rakietę z wykorzystaniem technologii Spiral Tech Carbon. Wniosek jest jasny: rakiety z technologią Spiral Tech Carbon nie posiadają pomiędzy warstwami węglowymi powietrza i zanieczyszczeń, które osłabiają moc rakiety.

Counter Balance

counter balance

Pro Kennex opracował technologię Counter Balance, aby zapewnić różny balans rakiety bez wpływu na jej całkowitą masę. Poprzez sepcjalne opracowanie zaślepki rakiety, rakieta może być wyważona na rączkę lub na główkę, aby była dostosowana do indywidualnych cech zawodnika. Jej waga pozostaje przy tym niezmienna. Zaślepka rakiety ma ponadto zaawansowane właściwości tłumiące drgania, zapewniając graczowi poczucie stabilności i bezpieczeństwa podczas gry.

 

Gel Trac Bumper System

Dzięki Gel Trac Bumper System twoja rakieta jest bardziej wytrzymała i bardziej chroniona podczas przypadkowych uderzeń o ścianę, które mogą się zdarzyć podczas gry. Technologia wykorzystuje żelowe elementy w górnej części grometu. Ma to na celu chronić rakietę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

  Specyfikacja
 Balans  340 mm
 Konstrukcja  Spiral Tech Carbon
 Waga  145g
 Układ strun  16x19
 Główka  470 cm2
 Pokrowiec  Tak,pełny

 

Zadaj pytanie odnośnie produktu

Negocjuj cenę

Napisz opinię


Opinie

Tomasz D., 2016-11-21

ProKennex Destiny CB 10 Neon Orange

Ciekawe tworzywo z którego jest zrobiona rakieta wygląda jak jednolity plastik bez łączeń które widać w rakietach nielakierowanych, graphitowych, a mimo to rakieta zachowuje sporą twardości bo rakieta ma dość dużą moc odbicia jak na tak małą główkę i sporą siłę naciągu, w każdym bądź razie idzie uderzyć piłkę żeby obijała się od ściany do ściany. Moc odbicia jest gdzieś o jakieś 10-15% słabsza od rakiet w kształcie łezki z topowym naciągiem (porównuje do rakiet które posiadam Dunlop revelation 125 lub Prince Pro Beast 750 PowerBite naciągi Tecnifibre zielony i Ashaway SuperNick ZX ). Rakietę zakupiłem żeby zniwelować drgania które przenoszą się na nadgarstek, faktycznie nie przenoszą się wibracje, wydaje mi się że jest to spowodowane czymś umieszczonym w samej rączce. Biorąc pod uwagę bardzo niską wagę rakiety i dość małe gabaryty główki, bardzo sztywny naciąg wydający niemiły krystaliczny dźwięki, rakieta ładnie przenosi siłę uderzenia generując dużą siłę odbicia. Powierzchnia główki rakiety jest mała porównując do powyższych przykładowych rakiet jest sporo krótsza, ale za to jest szersza o jakieś 5mm i powiedziałbym że jest nawet łatwiej o czyste trafienie w granicach sweet spotu niż w przykładowych rakietach. Aby wyciszyć niemiły, wysoki dźwięk naciągu trzeba zamontować na naciągu jakikolwiek tłumik drgań i jest spokój. Trudno mi coś powiedzieć o wytrzymałości bo nie walę rakietą po ścianach, naciąg po miesiącu grania wygląda jak nowy, wydaje mi się że zielony Tecnifibre, po tym czasie trochę zmiękł czego tu nie odczuwam. Rakieta ma fajne żelowe zabezpieczanie na 10.00 i 2.00 trzeba się dobrze przyjrzeć na zdjęciach. Owijka typu lepkiego jest poprawna, średniej grubości. Nie polecam rakiety komuś kto zaczyna przygodę ze squashem, raczej jakiemuś klubowiczowi który już umie uderzyć piłkę z nadgarstka, tu już trzeba trochę techniki dla tak lekkiej rakiety. Osobiście jestem zadowolony z rakiety, trochę się bałem że nie będzie mocy z tego kształtu główki, ale wszystko jest OK.

Inne od ProKennex

ProKennex Pure 150

360 o

199.00zł   359.00zł

ProKennex X-SPEED White + piłka gratis

360 o

ProKennex Wave CB 10 Gold + Spodenki Gratis

360 o

ProKennex Destiny CB 10 II Black/Yellow

360 o

ProKennex Delta Fire Red

360 o

279.00zł   529.00zł

ProKennex Destiny CB 20 II Black/Blue

360 o

229.00zł   399.00zł