Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej

Dunlop Biomimetic ELITE GTS

rakieta do squasha | BIO14ELGTS

-34%Wyprzedaż

379.00zł

SCD ? Sugerowana Cena Detaliczna

569.99zł

Chwilowy brak towaru.

Zapytaj o dostępność

Specyfikacja:

  • Waga ramy [g]: 135
  • Balans real [cm]: 36
  • Główka: 500

Opis

Rakieta do squasha Dunlop Biomimetic ELITE GTS została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii Aero Skin, co zmniejsza opór, dając większą prędkość głowicy rakiety co wpływa na większą moc. Rakieta wykorzystuje technologię BioFibre dla ograniczenia drgań po uderzeniu piłki, dla bardziej komfortowej gry.

 

Model na rok 2014/2015.

Do rakiety dołączony jest:

  • pełny pokrowiec
  • fabrycznie założony naciąg i owijka.

 

  Specyfikacja
 Balans  Lekka główka
 Konstrukcja  Premium Graphite
 Waga  135g
 Układ strun  14x18
 Siła naciągu  9-14kg
 Główka  500cm2

Technologie:


Natura i organizmy żywe ewoluowały przez miliony lat, aby optymalnie i efektywnie przystosować się to wybranego środowiska życia. Biomimetyka polega na badaniu natury i organizmów żywych w celu wykorzystania środowiska naturalnego jako inspiracji w inżynierii i najnowszej technice. Zastosowanie biomimetyki widoczne jest w szerokim zakresie różnorodnego przemysłu, od konstrukcji skrzydła samolotu, poprzez projekty superszybkich pociągów, aż do zaawansowanej inżynierii strukturalnej. Biorąc pod uwagę sport, przykłady zastosowania biomimetyki znajdziemy w bardzo wytrzymałej podczas zderzeń konstrukcji bolidów Formuły 1 inspirowanej strukturą plastra miodu, bądź w hydrodynamicznych strojach pływackich inspirowanych skórą rekina. Firma Dunlop wykorzystała koncept biomimetyki do stworzenia trzech nowych technologii produkcji, tworząc serię najbardziej wydajnych rakiet.

 

Dunlop wydobył włókna macierzyste roślin, mocniejsze od stali i lżejsze niż włókno węglowe, i wplótł je w trzon rakiety. Podczas uderzenia naturalna struktura włóknista aktywnie filtruje fale uderzeniowe i o 18% redukuje drgania, aby zapewnić mocniejsze uderzenie niż konwencjonalne rakiety skonstruowane z kompozytu.
 

18% Redukcja wstrząsów podczas uderzenia piłki
= dużo lepszy komfort, czucie i kontrola

 

Technologia zainspirowana skórą rekina. Chropowata powierzchnia umieszczona w strategicznych punktach na rakiecie wywołuje miejscowe drgania powietrza i umożliwia łagodny przepływ powietrza. Redukuje opór aerodynamiczny aż do 25%. Dzięki tej technologii prędkość rakiety jest szybsza a moc uderzenia większa.

36% Zmniejszony opór aerodynamiczny.
Większa moc, rotację i prędkość główki rakiety.

 

Zainspirowany odporną na zużycie i samoczynnie nawilżającą się skórą węża, Dunlop stworzył nowy rewolucyjny polimer z cechami mikroskopijnego smaru MoS2. Zwiększa to wytrzymałość przelotek o 40% i redukuje tarcie naciągu o 27% zapewniając tym samym swobodniejszy ruch naciągu dla zwiększonej mocy i rotacji.

40%, Zwiększa wytrzymałość przelotek.
27%, Redukuje tarcie naciągu.

 

Zadaj pytanie odnośnie produktu

Negocjuj cenę

Napisz opinię


Opinie

Michal, 2018-10-18

Dunlop Biomimetic ELITE GTS

Bardzo dobra rakieta. Pierwsza wytrzymała ponad 4 lata, a obecnie w posiadaniu jestem dwóch kolejnych. Polecam

kamil, 2016-04-20

Dunlop Biomimetic ELITE GTS

super celna, ale siła przyłożenia średnia. Kupiłbym ponownie, chociaż cena była dość wysoka, a rożnica w stosunku do poprzedniej nie aż tak duża. Na razie grałem przy standardowym naciągu. Jeżeli zależy ci na celności to na pewno warta uwagi. Jeżeli zależy Ci na mocy przyłożenia, to są lepsze.

Inne od Dunlop

Dunlop BlackStorm Force

360 o

79.99zł   109.99zł

Dunlop Apex Synergy 2.0 HL

360 o

279.00zł   429.00zł

Dunlop Blaze Pro 3.0

360 o

129.00zł   199.99zł

Dunlop Aerogel 4D Ultimate

360 o

319.00zł   499.99zł